Kettle

Kettlebel a tradycyjny hantel

Różnice w tradycyjnych przyrządach do ćwiczeń

Co odróżnia kettlebel od tradycyjnego hantla?Po pierwsze ich kształt. To charakterystyczne odważniki w kształcie kuli ze ściętą podstawą. Kettlebel między sobą różnią się materiałem wykonania, kolorem oraz ciężkością. Odważniki występują w rozmaitych wagach, tak aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wybierając dla siebie odważniki pamiętaj o dopasowaniu prawidłowej ciężkości, aby trening nie był zbyt łatwy lub zbyt trudny dla Ciebie.

W renomowanych sklepach internetowych znajdziesz kettlebel turniejowy, żeliwny, regulowany, odlewany oraz turniejowy pusty. Najwyższej jakości odważniki posiadają rączki pokryte antykorozyjną powłoką. Warto dodać, że środek ciężkości w tego rodzaju odważniku jest inny w porównaniu z tradycyjnymi hantlami. Dzięki takiemu umiejscowieniu środka ciężkości osoba ćwiczą musi włożyć więcej siły podczas ćwiczeń. Tym samym pobudzając do pracy o wiele więcej mięśni, niż podczas tradycyjnego treningu. Ćwiczenia z odważnikami pozwalają na wykonanie większej kombinacji ćwiczeń, a sam trening jest ciekawszy.

Trening angażuje wiele partii mięśni zwiększając ich siłę. Ponadto wykazuje pozytywny wpływ na układ sercowo – naczyniowy. Poprawia ogólną kondycje fizyczną osoby ćwiczącej. Sprawia, że przysiady i skłony nie powodują nieprzyjemnych zawrotów głowy oraz trudności w oddychaniu. W wyniku ćwiczeń tracisz zbędne kilogramy, a sylwetka staje się smukła i jędrna. Na czym polega ćwiczenie z kettlebel? Trening polega na podnoszeniu odważnika lub hustaniu go od dołu do góry. Dodajmy, że kettlebel trzymamy w oburącz przed sobą. Podstawowy ruch w ćwiczeniach z odważnikiem jest nazywany swingiem amerykańskim. Odważnik można unosić nawet na wysokość czoła.

Dlaczego warto kupić kettlebel?

Właściwy dobór odważnika jest gwarancją sukcesu. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odważnik o prawidłowej wadze. Sklepy oferują odważniki o wadze 6kg, 8kg, 10kg i 16kg. Rozmiary są zgodne ze światowymi standardami. Kupując kettlebel koniecznie zwróć uwagę na wysokiej jakości stal oraz wygodny i ergonomiczny uchwyt.

Dodaj komentarz