Kettle

Czym są kettleball?

Trening z kettleball

Kettleball potocznie nazywane są odważnikami. Jednak ta definicja nie jest prawdziwa. Kettleball to przyrząd służący do ćwiczeń, który swoim wyglądem przypomina niewielkich rozmiarów armatki z uchwytem. Przypominają kule ze ściętą podstawą. Dzięki takiej konstrukcji kettleball są w stanie ustać bezpiecznie podczas ćwiczeń. Nie przewracają się po powierzchni. Dołączony uchwyt został wykonany w kształcie podkowy. Ten rodzaj hantli posiada inny środek ciężkości. Tutaj środek ciężkości został przesunięty. Co zyskuje zawodnik?

Przede wszystkim wzmocnienie wielu partii mięśni. Osoba ćwicząca powtarzając serię jednego ruchu aktywizuje do pracy wiele mięśni w porównaniu z tradycyjnym treningiem. Dzięki kettleball jesteśmy w stanie wykonać większą kombinację ćwiczeń. Ćwiczenia z odważnikami z powodzeniem mogą być wykorzystywane podczas regularnych treningów ogólnorozwojowych i cardio. Najbardziej popularnym ruchem z kettleball jest trzymanie go oburącz przed sobą i wprawianie go w ruch poprzez huśtanie – góra – dół. Ruch zyskał miano swingu amerykańskiego, który unosi się aż na wysokość swojego czoła. Trenerzy polecają również podnoszenie kettleball jedną ręką, opuszczanie go tak jak w przypadku tradycyjnego ciężarka lub hantelka.

Jakie efekty uzyskujemy ćwicząc z kettlebeal?

Ćwicząc z kettleball angażujesz wiele partii mięśni. Trening z tym przyrządem znacząco zwiększa silę i wytrzymałość mięśni. Po regularnych ćwiczeniach zauważysz poprawę ogólnej koordynacji ruchowej i gibkości. Skłony, przysiady i skręty już nie będą stanowiły dla Ciebie problemu i wysiłku, który objawiał się przyspieszonym oddechem. Zadaniem ekspertów tego typu treningi pozytywnie wpływają na wydolność sercowo – naczyniową. Każdy trening również też z zastosowaniem kettleball niesie za sobą utratę zbędnych kilogramów. Ćwiczenia pomogą Ci w odzyskaniu zdrowego samopoczucia oraz smukłej i jędrnej sylwetki. Pamiętaj, aby ciężar kettleball dopasować do swoich możliwości i oczekiwań treningowych.

Dodaj komentarz